PROFIL

Umut GÜRLER / İç Mimar (Çankaya Üni. / ODTÜ, M.A.) — Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ‘nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Tarihi alanında yüksek lisans yapmaya başladı. Kültür Bakanlığı’nın Alacahöyük Hatti Mezarları açık hava müzesi oluşturma projesinde Ankara Üniversitesi DTCF Arkeoloji Böl. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Aykut ÇINAROĞLU ile birlikte görev aldı. En büyük hobisi off-road olmakla birlikte boş zamanlarında kurumsallaşmaya yönelik kitaplar okumakta. “The Starfish and the Spider: The Unstoppable Power of Leaderless Organizations / O. Brafman – R.A.Beckstrom” kitabının hayata bakışını değiştirdiğini düşünüyor. 2010 yılından bu yana Ankara İç Mimarlık Ofisi’nde projelerden sorumlu kurucu ortak ve iç mimar olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Mustafa ERCİYAS / İç Mimar (Çankaya Üni. / Anadolu Uni.) — Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ‘nden ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ‘nden mezun oldu. “Identify (tanımla), Plan (kurgula), Execute (gerçekleştir)” mantığına inanan Mustafa ERCİYAS, hataların oluşmasını en aza indirgeyecek girişimlerin, toplam kaliteyi arttırdığına inanır. 2010 yılından itibaren Ankara İç Mimarlık Ofisi’nde mali işler ve uygulamalardan sorumlu kurucu ortak ve içmimar olarak görev almaktadır.

Merkez Ofis Ekibi

Anna Maria JURETKO / Tasarım Şefi (Wrocław Univ. ) — Polonya uyruklu 1981 Wroclaw doğumlu. Collage of Humanities ‘in İçmimarlık Fakültesinde eğitimini tamamladı. Wroclaw University of Economics ‘de master programını tamamladı. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde eğitim aldı. Kültürleri birbirinden farklı bir çok ülkede bulunmuş ve dikkatini çeken tasarımlardan etkilenmiştir. Projelerinde oluşturduğu tasarım dilinin etkileşim kaynağının farklı kültürlere olan seyahatleri olduğuna inanmaktadır. 2012 yılından itibaren Ankara İç Mimarlık ‘ta Tasarım Şefi olarak görev almaktadır.
Ertuğrul Çağrı Korkmaz / Yük. İçmimar (Hacettepe Univ) — 1996 Yılında Hacettepe Üniversitesi’nden içmimar unvanı ile mezun oldu. O tarihten bu yana çeşitli özel kuruluşlarda ve serbest olarak mesleğinde çalışmış; proje, uygulama, imalat ve taahhüt tecrübeleri kazanmıştır. 2005 Yılında Gazi Üniversitesi Mobilya ve Dekorasyon Eğitimi Bölümü’nden, yüksek lisans derecesi aldı. Çeşitli sempozyumlarda “mimarî estetik”, “estetik ve sanat” gibi konularda bildiriler sundu, seminerler verdi. Yurt içi ve dışı bir çok mobilya tasarım yarışmasına katıldı. 2012 yılından bu yana Ankara İçmimarlık ‘ta, mesleğini sürdürmekte, Ankara Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemeleri için bilirkişilik hizmeti vermekte ve G. Ü. Mob. ve Dek. Eğitimi B.’de doktora öğrenimine devam etmektedir. Bir çocuk babasıdır.
Fatih ERCİYAS / Uygulamalar Yöneticisi (Selçuk Üniv) — 2007 yılında Selçuk Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. Kalite kontrolü, şantiye yönetimi ve iş güvenliği alanlarında eğitim programlarına katıldı. Projelerin uygulama detaylarının hazırlanması, iş programı oluşturulması ve takibi konusunda uzmanlaşmıştır. Tasarım-Proje-Uygulama üçgeninin her aşamasının farklı öneme sahip olduğuna inanan Fatih Erciyas, tecrübeleri ile Ankara İçmimarlık’ ta Uygulamalar Yöneticisi olarak görev almaktadır. Fatih Erciyas’ a göre; “Projeyi başarılı kılan, müşteri istekleri doğrultusunda, tam zamanında ve hesaplanan bütçe sınırları içerisinde, işçilik ve kaliteden ödün vermeden tamamlanan projedir.”
Fuat ÖZDEMİR / İnşaat Mühendisi (Atılım Üni.) — Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümünden mezun olduktan sonra Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği ile lisansını tamamladı. Dış cephe prekast sistemleri alanında çeşitli çalışmaları ile birlikte proje yönetimi ve analitik düşünme konusundaki yetkinlikleriyle etkin bir biçimde kullanabileceği inşaat alanında kariyerine yön vermektedir. En büyük hobisi otomobil sporlarıdır. Boş zamanlarında tasarım harikası mimari eserleri inceleyip mesleki vizyonunu geliştirmek başlıca hobileri arasındadır. 2014 yılı itibarı ile Ankara İç Mimarlık’ta Şantiye Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Birkan YANAR / Yazılım Uzmanı — 1983 Kırklareli doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. PHP, MySQL veritabanı, Unix sistemler üzerine yazılım geliştirme ve üretme yetkinliğine sahip olup 2013 yılından bu yana Ankara İçmimarlık ‘ta çalışmalarına devam etmektedir. Şirket bünyesinde özel tasarlanan CRM, ERP ve iç yazışma sistemlerinin üretimi, üretkenlik kontrolü alanlarında yazılım geliştirmek ile birlikte Ankara İçmimarlık’ın kendi yazılımı olan ve bel kemiğini oluşturan AIM-Enterprise ‘ın gelişimi konusunda yöneticilik yapmaktadır.
Nur KAYA / Yönetici Asistanı — Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Mezunu. Muhasebe ve büro yönetimi olarak uzun yıllar çalışmalarda bulundu. 2015 yılı itibariyle Ankara İç Mimarlık ofisinde görev almaktadır. Ofis genelinde ekip içi ve takımlar arası koordinasyonu ve motivasyon sağlamak ile birlikte planlama ve organizasyon yönetiminden sorumludur. Mali işler konusunda da kendini geliştirmiş olup, idari takım ile muhasebe takımı arasında köprü olmaktadır.
Çağatay ÇELİKKAYA / Şantiye Sorumlusu — 2014 Yılından itibaren Ankara İç Mimarlık Ofisi’nde şantiye sorumluluğu görevi yürütmektedir.
Elif NACAKSIZ / Bayan Lezzet — 1975 Ankara doğumlu. 2013 Yılından itibaren Ankara İç Mimarlık Ofisi’nde lezzet işlerinden sorumlu takım üyesidir. Genç ve dinamik bir ekibin motivasyonunu yaptığı lezzetli yemekler ve gün içinde hazırladığı keyifli atıştırmalıklar ile desteklemekle sorumludur.

AİM / Atölye Ekibi


İrfan CEBECİ

Muharrem DEMİRTAŞ

Durak DENİZ

Mustafa YALÇIN

Murat EKER

Şeref EKİNCİ